انعکاس خبر فراخوان ايستگاههای صلواتی


برچسب‌ها: جاده و ايستگاههای صلواتی
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۴ساعت 14:27  توسط حسيين رضائی   | 


با افزایش 50 ایستگاه جدید خدمت رسانی ؛ جمع ایستگاههای خدماتی به زائران پیاده رضوی به 250 ایستگاه خواهد رسید  .
سخنگوی جمعيت خدمتگزار زائران پياده حضرت رضا (ع) با بيان  اين  خبر  گفت : سال گذشته 201 ایستگاه کوچک و بزرگ با ظرفیت 30 هزار خواب شبانه در دهه آخر صفر در محورهای منتهی به مشهد  فعال بودند که براساس نیاز سنجی واحد مهندسی جمعیت خدمتگزار 50 ایستگاه دیگر جانمائی و امسال فعال خواهد شد . هیئات مذهبی ؛ نیکوکاران و خیرینی که تمایل به ایجاد ایستگاه صلواتی در مسیر حرکت زائران پیاده در استان خراسان رضوی دارند درخواست خود را از تاریخ اول تا هشتم مهر کتبا به جعیت خدمتگزاران واقع در مشهد نبش امام رضا 42 اعلام و یا به شماره 38558010 – 051 فاکس نمایند . حسین رضائی گفت : بر اساس مصوبه کار گروه زائران پیاده معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی ؛ هیئتی مرکب از خیرین و نمایندگان کارگروه ؛ درخواستهای واصله را اعتبار سنجی ؛ و مجوز لازم را صادر خواهد کرد  . این مصوبه به پلیس راه و اداره کل راه و شهرسازی اختیار داده است که از فعالیت ایستگاههای فاقد مجوز جلوگیری کند .وی گفت : با تلاش نمایندگان محترم مجلس برای هر استان یک موکب خدمت رسانی پیش بینی شده که در سال گذشته علاوه بر مجاورین ؛ خدمتگزارانی از استانهای فارس تهران هرمزگان یزد کرمان و اذربایجان به زائران پیاده خدمت رسانی کردند .  


برچسب‌ها: جاده و ايستگاههای صلواتی
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۴ساعت 14:23  توسط حسيين رضائی   | 
خبر جاده مخصوص زائران پیاده در رسانه ها:

  • خبر ایسنا خراسان رضوی
  • خبر ایسنا کشوری
  • خبر خراسان

برچسب‌ها: روابط عمومی
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۴ساعت 0:3  توسط حسيين رضائی   | 

جلسه سياستگذاري دهمين همايش علمي – پژوهشي جاده ولايت با حضور مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، جمعي از مديران دستگاه هاي مختلف و اعضاء كمتيه هاي مختلف اين همايش به ميزباني اداره كل ميراث فرهنگي خراسان رضوي برگزار شد.مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به حركت حضرت ثامن الحجج (ع)، از استان هاي مختلف كشور از جمله خوزستان، فارس و يزد اظهار داشت: يكي از موضوعاتي كه در اين ميان اهميت دارد اين است كه از ظرفيت هاي اين استان ها نيز بهره گرفته شود و مديران ميراث فرهنگي اين استان ها نيز در جلسات سياستگذاري برگزاري اين همايش شركت و برنامه هاي خود را ارائه كنند. زارع صفت در ادامه گفت: ثبت جاده ولايت در فهرست آثار ملي، تهيه و نصب المان هاي مرتبط با حركت امام رضا (ع)، استفاده از ظرفيت هاي استان هاي مسير جاده ولايت، تشكيل دبيرخانه دائمي همايش و ... از مهمترين موضوعاتي است كه بايد در برگزاري دهمين همايش علمي – پژوهشي جاده ولايت آن ها را اجرايي كرد.
اين گزارش ميافزايد : حسين رضائی مدير روابط عمومی جمعيت خدمتگزار زائران پياده ؛  بعنوان يکی از اعضاء شورای سياستگذاری  انتخاب شد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۴ساعت 12:4  توسط حسيين رضائی   | 
محال است که در روزهای ابتدایی و میانی ماه صفر در جاده‌ها و راه‌های منتهی به مشهد آمد و شد داشته باشیم و گروه‌های کوچک و بزرگ از مردم سیاه‌پوش را نبینیم که با پای پیاده مشغول طی طریق به سوی حرم امام هشتم(ع) هستند و حاشیه جاده را با اشتیاقی مثال‌زدنی و وصف‌ناشدنی می‌پیمایند. چندصد سال پیش، وقتی مسافری با پای پیاده به پابوس امام هشتم (ع) می‌آمد، از بین دو انتخاب، یعنی سفر با چهارپا یا پیاده، یکی را انتخاب می‌کرد، اما مسافری که امروزه بین هواپیما و قطار و اتوبوس و خودروی شخصی، پای پیاده را برای تشرف به آستان مقدس امام رضا(ع) برمی‌گزیند، دلیل و راهنمایی جز عشق و عقیده نمی‌تواند داشته باشد و همین عشق و عقیده‌اش را بهترین پاسخ و محکم‌ترین برهان برای هرچون و چرایی می‌داند.
   اکنون که در آستانه اربعین سیدالشهدا(ع) و نیز ایام سوگواری پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) هستیم و می‌دانیم که کاروان‌های زیادی در جاده‌های اطراف مشهد با پای پیاده به سوی پایتخت معنوی ایران در حال طی طریق هستند، مدیر روابط عمومی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده حضرت رضا(ع) را به میز مصاحبه شهرآرا دعوت کرده‌ایم تا از این کاروان‌ها و خدماتی که این جمعیت به آن‌ها ارائه می‌دهد، بیشتر بدانیم...........................ادامه گزارش خوب یوسف بینارا در شهر ارا امروز 30 آذر 92 را در لینک زیر مطالعه فرمائید .
http://shahrara.com/news/1392/9/30/pdf/11.pdf

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر ۱۳۹۲ساعت 17:51  توسط حسيين رضائی   | 

خبر ایرنا : مشهد - ایرنا - مسوول روابط عمومی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) گفت: تاکنون 45 هزار نفر برای سفر به مشهد طی دهه آخر ماه صفر در کاروان های زائرین پیاده رضوی ثبت نام کرده اند. 
حسین رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته طی این ایام 136 هزار و 88 زائر پیاده از 62 شهر کشور وارد مشهد شدند که دورترین مسیر آنها مسیر کرمان و شیراز بود.
وی اظهار داشت : امسال هم خدمات دهی برای همین تعداد زائر در نظر گرفته شده که بسته به شرایط جوی می تواند افزایش یابد.
وی گفت: فقط در روز 28 صفر سال گذشته 40 هزار زائر پیاده وارد مشهد شدند.
وی همچنین از استقرار 85 ایستگاه صلواتی برای پذیرایی از زائران پیاده امام رضا (ع) در محورهای پنج گانه منتهی به مشهد خبر داد و افزود: این ایستگاه ها در فاصله پنج کیلومتر از یکدیگر هر یک در وسعت 600 متر مربع ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: 35 ایستگاه دیگر در این محورها مورد نیاز است که با کمک خیرین و دستگاه ها و بخش های مختلف در حال راه اندازی هستند.
رضایی گفت: طی هماهنگی های انجام شده با استان های همجوار، 18 ایستگاه نیز در محورهای خراسان شمالی و هشت ایستگاه در مسیر زائران پیاده خراسان جنوبی استقرار می یابند.
وی ادامه داد: به منظور آمادگی های هر چه بیشتر و هماهنگی میان بخش های مختلف تاکنون پنج همایش از جمله برای مدیران کاروان های زیارتی و مدیران اسکان در استان برگزار شده و امکانات بهداشتی، درمانی، تغذیه ای و رفاهی برای استقرار زائران تدارک دیده شده است.
او افزود: امسال برای اسکان حدود 40 هزار زائر پیاده برنامه ریزی شده و برای تغذیه و ارائه خدمات مناسب به آنان نیز تدارک لازم صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هم رباط های مسیر را برای اسکان زائران در طول جاده ها اختصاص داده و اداره کل اوقات و امور خیریه نیز اماکن و بقاع متبرکه را برای این منظور مهیا نموده است.
وی با بیان اینکه امروز خدمتگزاری به زائران پیاده به کار ملی تبدیل شده است، افزود: گروه هایی از استان های شمالی کشور، فارس و مانند آن برای خدمت به زائران پیاده به خراسان رضوی می آیند و با استقرار در ایستگاه های صلواتی در این زمینه فعالیت می کنند.
وی گفت: اعضای شورای های اسلامی روستاها نیز در طول مسیر زائرین پیاده همکاری و مشارکت بسیار نزدیک با آنان دارند و خدمت رسانی مورد نیاز را انجام می دهند./
http://www7.rkhorasan.irna.ir/fa/News/80952579/

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۲ساعت 15:8  توسط حسيين رضائی   | 
  
بگزارش روابط عمومی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده : 90 نفر از مدیران ایستگاههای صلواتی بین راهی پیش از ظهر امروز در تالار کوثر مشهد گردهم آمده و مشکلات فرارو خود را واکاوی نمودند .
در این همایش ، که مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت حضور داشتند مشکلات ایستگاههای مسیر قوچان ، نیشابور ؛ سبزوار ، فریمان ، تربت جام ، سرخس و کلات بررسی و در خصوص افزایش خدمات درمانی ؛ نحوه ارائه خدمات فرهنگی تصمیماتی اتحاذ شد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 16:53  توسط حسيين رضائی   | 
85 ايستگاه صلواتی پذيرايی از زائران پياده امام رضا (ع) ويژه ايام پايانی ماه صفر در محورهای استان خراسان رضوی آماده سازی شد.
رئيس هيئت مديره جمعيت خدمتگزاران زائران پياده امام رضا (ع) امروز در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: اين ایستگاه ها در 600 کيلومتر از محورهای خراسان رضوی به ويژه در تربت حيدريه ، نيشابور ، سرخس ، قوچان ، فريمان و کلات به مشهد آماده سازی شده است.
علوی افزود: اين ایستگاهها در سه بخش پذيرايی ، رفاهی -درمانی و رفاهی – درمانی و استراحت شبانه آماده سازی شده است.
گزارش کامل خبر را در آدرس ذيل مطالعه فرمائيد .
http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2181716

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 16:19  توسط حسيين رضائی   | 
مشهد- ایرنا- مدیر روابط عمومی جمعیت زائران پیاده خراسان رضوی گفت: تمامی هزینه های زائران پیاده ای که به مشهد مقدس مشرف می شوند از کمک های مردمی تامین می شود.

حسین رضایی روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: تشرف زائران پیاده به حرم مطهر امام رضا (ع)، همزمان با دهه آخر صفر از سال 1380 آغاز شد و سال گذشته افزون بر 130 هزار زائر به صورت پیاده به مشهد اعزام شدند.
وی گفت: در نخستین سال اعزام زائران پیاده، 22 هزار نفر به مشهد مقدس مشرف شدند.
وی اظهار داشت: امسال کارگروه زائران پیاده در استانداری خراسان رضوی برای ساماندهی و خدمات رسانی بهتر به این زائران تشکیل شده است، اما با این حال تمامی هزینه ها توسط هیات های مذهبی و کمک های مردمی تامین می شود.
وی بیان کرد: امسال تاکنون 40 هزار زائر پیاده از 42 شهر کشور برای تشرف به مشهد مقدس ثبت نام کرده اند که با نزدیک شدن به روزهای پایانی صفر بر این تعداد افزوده خواهد شد.
وی اظهارداشت: امسال بزرگترین گروه زائران پیاده از شهرستان نیشابور شامل چهار هزار زائر به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.
رضایی گفت: 85 ایستگاه صلواتی در طول 600 کیلومتر مسیر برای زائران پیاده پیش بینی شده است.
وی افزود: خدمات ارایه شده به زائران پیاده در قالب 10 گروه شامل اسکان، تغذیه، نشر آثار، واحد آمار، مشارکت های مردمی، امور فرهنگی، امور مالی، استقبال زائرین، تدارکات و بهداشت و درمان ارایه می شود.
وی در پایان با اشاره به ترکیب سنی، جنسیتی و تحصیلات زائران پیاده ای که پارسال به مشهد اعزام شدند، گفت: بیشترین فراوانی در بین مردان با 62 درصد بود و 38 درصد بالای 50 سال سن داشتند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 16:24  توسط حسيين رضائی   | 
به گزارش خبرگزاری فارس در ساری، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی  در جلسه هماهنگی طرح «قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی» در امامزاده عباس (ع) ساری با اشاره به اینکه طرح «قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی» از ماه صفر آغاز می‌شود، اظهار داشت :با اشاره به اینکه حرکت کاروان‌های پیاده زائران امام رضا (ع) از شش استان مازندران آغاز می‌شود، افزود: 88 پایگاه پذیرای زائران پیاده امام رضا (ع) در شش استان کشور هستند.
وی به برگزاری جلسات هماهنگی برای استقبال از زائران پیاده امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: پایگاه‌های شناسایی شده که فعالیت‌ آن‌ها در بقاع متبرکه سراسر کشور است به صورت جدی و با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده خدمت‌رسانی می‌کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 14:28  توسط حسيين رضائی   | 

  بدعوت حوزه دفتر فنی استانداری خراسان رضوی جلسه هماهنگی اجرائی زائران پیاده با حضور معاونت راهداری / نمایندگان جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده/   ایمنی راهها / استانداری خراسان رضوی /  هلال احمر /  پلیس راه و پایانه ها در درفتر مهندس صنیعی برگزار شد در این جلسه ضمن بررسی ۵ مسیر عبور زائران پیاده مقرر شد به منظور توان سنجی ایستگاهها و بررسی موقعیت  جاده ها ‌/کار گروه زیارت این ۵ مسیر را از نزدیک بازدید نمایند برنامه بازدید از ۴ شنبه ۱/۸/۹۲ آغاز میشود.   

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۹۲ساعت 13:44  توسط حسيين رضائی   | 

      اين مجتمع خدماتي كه در كيلومتر 25 محور تربت جام به فريمان در روستای خرم اباد  واقع شده است، روز شنبه طي مراسمي به بهره برداري رسید.
این گزارش می افزاید از امتیازات این مجتمع : نمازخانه خانم‌ها و آقايان، سرويس‌هاي بهداشتي، واحدهاي تجاري شامل مغازه و كافي شاپ و رستوران، از جمله بخش‌هاي اين مجتمع به حساب مي‌آيد كه در فضايي به مساحت 6 هزار متر مربع و با زير بناي هزار و 50 متر مربع و با هزینه۴۰۰ میلیلارد و ۵۰۰ میلیون ریال  احداث شده است.
 فضاهاي سبز با سكوهاي نشيمن و آب نما، آب‌خوري، فضاي بازي كودكان تجهيز شده با لوازم بازي و كف‌سازي ايمن، آلاچيق، موتورخانه، پاركينگ ماشين‌هاي سنگين و سبك و منبع آب از جمله امكانات اين مجتمع است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۲ساعت 13:13  توسط حسيين رضائی   | 

        کاروان پیاده حرم تا حرم  نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان «کاروان ولایت » از سبزوار گذشت و بطرف مشهد الرضا راهی شد .
علیرضا نظری سرپرست این کاروان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این کاروان باهدف گراميداشت هفته دفاع مقدس، پاسداشت یاد و خاطره شهدا بخصوص 48 هزار شهيد ارتش و نشان دادن توان رزمی پرسنل نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مسیر حرم حضرت احمد بن موسی در شیراز  را به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) راهپیمایی کردند.
نظری افزود: اين كاروان زيارتي 27 مرداد حركت خود را از شیراز آغاز کرده  و امیدواریم که در روز عید غدیر پس از طی مسیر 2000 کیلومتری جهت عرض ارادت به آستان مقدس حرم مطهر رضوی در مشهد حضور پیدا کنیم .
وی ادامه داد: ما در طول این مسير حامل پرچم نيروي زميني ارتش, پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران  و پرچم های متبرک به اسماء ائمه اطهار هستیم كه با عنایت خداوند متعال  پس از متبرك شدن پرچم نیروی زمینی ارتش  به  ضریح مطهر حرم احمد بن موسي (ع)، حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)، اين پرچم به موزه آستان قدس رضوي اهدا خواهد شد.
اين پياده روي به شيوه آلپي ( بدون پشتيباني ) بوده و تمام نيازمندي هاي گروه در طول مسير توسط خود اعضا تأمين مي شود.امير سرتيپ دوم اكبر عباسي، سرپرست كاروان ولايت، هدف از اين پيمايش دو هزار كيلومتري را گراميداشت ياد و خاطره دفاع مقدس، شهداي گرانقدر، ولايتمداري، معنويت و آمادگي جسمي و روحي كاركنان نيروي زميني ارتش قلمداد كرد./نقل از سایت ارتش 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۲ساعت 11:58  توسط حسيين رضائی   | 
     
محمدحسن واحدی در جلسه کارگروه زائران پیاده  استان که با حضور معاون هماهنگی امور زائران استانداری برگزار شد گفت: مسوولیت تشکیل کمیته  زیرساختی با دفتر فنی استانداری و مسوولیت راه اندازی کمیته فرهنگی و تبلیغات برعهده دفتر امور فرهنگی زائران قرار دارد.وی ادامه داد: مدیران کل این دفاتر بایستی حوزه ی وظایف و اختیارات این کمیته هارا جهت ارایه و تصویب در جلسه آینده ی کارگروه تدوین کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه کمیته  زیرساخت ها، کمیسیون های دوگانه امداد و ایمنی و سلامت را با مسوولیت اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و کمیسیون تسهیلات و پشتیبانی و اسکان را با مسوولیت جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده تشکیل خواهد داد، گفت:
کمیته  امور فرهنگی و تبلیغات نیز ساختار اجرایی را دنبال خواهد کرد. واحدی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت استقبال از زائران پیاده در سال جاری افزود: امسال بسته های فرهنگی در دو سطح تهیه می شود که یک قسمت از آن در بین راه و توسط جمعیت خدمتگزاران و بخش دیگر توسط شهرداری مشهد و با نظارت فرمانداری آماده و بین زائران توزیع خواهد نمود.
وی لزوم نگاه فرا استانی به مبحث زائران پیاده ی بارگاه منور رضوی را ضروری دانست و بیان کرد: به منظور جذب کمک‌های خیران از سراسر کشور برگزاری گردهمایی هایی با حضور مسوولان کاروان ها و تقدیر از افراد  برتر در این حوزه موثر خواهد بود.
وی تقویت امکانات رفاهی بهداشتی در ایستگاه های بین راهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخشی از هزینه‌های لازم جهت ایجاد این زیرساخت ها از محل بودجه  زیارت تامین خواهد شد.گفتنی است در این جلسه مقرر شد به سبب نزدیک شدن به ماه محرم و صفر از این پس جلسات کارگروه هر 15 روز یک بار برگزار و احکام لازم برای اعضای کارگروه صادر می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 17:11  توسط حسيين رضائی   | 

محورهای هدف جاده مخصوص زائران پیاده در خراسان رضوی تعیین شد
    معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از تعیین محورهای هدف استان در طرح احداث جاده مخصوص زائران پیاده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد حسن واحدی با اشاره به برگزاری جلسه ای بدین منظور با حضور مدیرکل و کارشناسان راه و شهرسازی و مسوولان جمعیت خدمتگزاران پیاده، اظهار کرد: در طرح احداث جاده مخصوص زائران پیاده، مسیرهایی به موازات جاده های منتهی به مشهد و ایستگاه هایی مجهز در محل هایی مشخص، احداث خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد: با تعیین مبادی سبزوار- نیشابور – مشهد، تربت حیدریه – مشهد، فریمان – مشهد، مزداوند - مشهد و قوچان - چناران – مشهد به عنوان جاده های هدف و تامین اعتبار لازم، به مرور زمینه اجرای طرح در آینده فراهم گردد.
واحدی با اشاره به ضرورت جلب مشارکت خیرین در اجرای این طرح، ادامه داد: اجرای طرح احداث جاده مخصوص زائران پیاده، نیازمند بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار است که 11 میلیارد ریال آن تخصیص و مابقی آن به مرور از منابع استانی تامین می شود که در این خصوص مقرر شد شورای راهبردی طرح با دبیری دفتر فنی استانداری تشکیل و به صورت ماهانه جلسه برگزار نماید.
وی تصریح کرد: جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده نیز مکلف شد اطلاعات و تصاویر آماده سازی شده درباره مبدا، مقصد، مسیر و غیره را در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار داده و مشارکت وسیع و جدی در اجرای پروژه داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه اولویت اجرایی با محور باغچه – مشهد خواهد بود، عنوان کرد: ظرف ماه جاری، با بازدید و بررسی مسیرها، پلان مهندسی طرح از سوی تیم مربوطه تهیه و با تایید استاندار، اجرایی می شود.
در همین راستا پنج شنبه گذشته دبیر و مدیر روابط عمومی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده حضرت رضا (ع) با معاون استاندار دیدار داشت و در این دیدار هماهنگی های لازم جهت برگزاری همایش در آبان ماه و تشکیل کار گروه زائران پیاده صورت گرفت .  

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۲ساعت 15:12  توسط حسيين رضائی   | 
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم دی ۱۳۹۱ساعت 10:40  توسط حسيين رضائی   | 
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم دی ۱۳۹۱ساعت 11:36  توسط حسيين رضائی   | 
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم دی ۱۳۹۱ساعت 10:44  توسط حسيين رضائی   | 

از سال ۷۹ تاکنون همه ساله پس از اربعين حسيني، پايگاه مقاومت شهداي «صدخرو» به برپايي ايستگاه صلواتي با عنوان «جان نثاران ولايت» در حاشيه محور بين المللي تهران- مشهد اقدام مي کند و پذيرايي روزانه از ۳ تا ۴ هزار زائر حرم ثامن الحجج (ع) با امکانات موجود ميسر نمي شود مگر با همدلي و همکاري مسئولان. مسئول برپايي اين ايستگاه در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: خوشبختانه به همت بسيجيان و مسئولان از يک شنبه گذشته شاهد آغاز به کار رسمي اين ايستگاه بوديم. «علي قاسمي کيا» تصريح کرد: اين ايستگاه در طول شبانه روز به ۳ تا ۴ هزار نفر از زائران حرم مطهر امام رضا(ع) که براي برپايي مراسم عزاداري به مشهد مقدس مشرف مي شوند، خدمات رساني مي کند.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم دی ۱۳۹۱ساعت 10:27  توسط حسيين رضائی   | 
1-ديدار با فرماندهي نيروي انتظامي خراسان رضوي در جلسه هيت مديره با سردار اميري مقدم ؛ نحوه تردد زائران در جاده ها و پيش بيني هاي پليس راهور و مسئله امنيت زائران و ايستگاههاي صلواتي و محلهاي اسکان زائران در مشهد مورد بررسي قرار گرفت .
 2-در ديدار با دکتر پور ساداتي مدير عامل جمعيت هلال احمرخراسان رضوي ؛ نحوه خدمت رساني به زائران در ايستگاههاي صلواتي ، و بين راه مورد بررسي قرار گرفت و اعلام شد 550 پزشک ؛ نجاتگر و امداد گر در خدمت زوار پياده خواهند بود .
 3- پنجشننبه 14/10/91 افتتاحيه خدمت رساني به زائران پياده در محل خيريه علي اصغر (ع) و با سخنان حضرت آيت الله سيدان آغاز شد . و خدمتگزاران لباس خدمت پوشيده و محل ستاد واقع در ميدان بسيج مشهد فعال شد . سال گذشته بيش از 8000 نفر به 120 هزار زائر پياده خدمت رساني داشتند .
4-جمعه 15/10/91 – 350 نفر از خدمه اسکانهاي زائران در مشهد در 4 کار گروه بهداشت / تغذيه / امنيت و فرهنگي در محبان الرضا جلسه داشتند تا نحوه خدمت رساني در سال 91 را مورد بررسي قرار دهند . در هر کار گروه کارشناسان ارشد نوصيه هاي لازم را ارائه دادند .
5-بيش از 25000 زائر پياده در مسيرهاي منتهي به خراساتن رضوي در راهند اين زوار پياده از استانهاي مازندران / گلستان / خراسان شمالي / خراسان جنوبي و سمنان هستند .
 6-شنبه 16/10/91 – جلسه هيئت مديره جمعيت خدمتگزاران در محل ستاد با حضور کليه اعضاء تشکيل و آخرين وضعيت حضور زائران مورد بررسي قرار گرفت .
7-اکيپ فيلمبرداران و عکاسان روابط عمومي جهت بررسي وضعيت ايستگاهها و تردد زائران به محورهاي خراسان رضوي اعزام شدند .
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم دی ۱۳۹۱ساعت 12:50  توسط حسيين رضائی   | 

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، نمايندگي كاشمر، حجت‌الاسلام اسماعيل تدينی، رئيس اداره اوقاف و امور خيريه كاشمر، صبح امروز، 20 آذرماه در بازديد از بقعه سيدمحمد(ع) با بيان اين‌كه مسيرهايی كه در محل عبور زائران رضوی قرار دارند و دارای امامزاده هستند به عنوان ميقات‌الرضا(ع) شناخته مي‌شوند، گفت: در حال حاضر امامزاده سيد محمد(ع) شهرستان اين موقعيت را داشته و به عنوان ميقات‌الرضا(ع) مطرح شده است. وی با اشاره به اين‌كه مبلغ 150 ميليون تومان اعتبار جهت بازسازی بقعه از سوی استان و 50 ميليون تومان از محل بقعه تخصيص يافته است، تصريح كرد: جهت اجرای طرح جامع امامزاده سيد محمد(ع) بايد اعتبارات ديگری نيز تخصيص يابد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:10  توسط حسيين رضائی   | 

    به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد گفت: نخستین شبکه وانت بی سیم حمل و نقل مشهد بزودی راه اندازی می شود. 
علوی مقدم اظهار کرد: استفاده از شبکه وانت بی سیم در راستای مطالعات جامع حمل و نقل بارشهری و با هدف ساماندهی وسایل حمل بار سیار و گردشی سطح شهر طراحی شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد اجرای این طرح را در هدفمندی سفرهای ناوگان سیار و حذف سفرهای زائد درون شهری موثر دانست و افزود: کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از مشکلات ترافیکی از دیگر اهداف اجرایی شدن این طرح است.

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:19  توسط حسيين رضائی   | 

           بیش از 2 هزار کیلومتر پیاده روی برای عرض ارادت به ساحت مقدس امام رضا(ع)؛ آنها 49 شبانه روز پیاده طی طریق کردند تا در مشهد، شهادت ام الائمه حضرت فاطمه زهرا(س) را به خورشید خراسان تسلیت بگویند.
باخبر می شوم که کاروانی 200 نفره از شیعیان عراق پیاده از کربلا رهسپار مشهد شده اند، خود را به میقات می رسانم، «مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع)» در جاده قدیم مشهد- نیشابور و در نزدیکی ملک آباد.کاروان در حالی که پرچمهای سبز و سیاه بر دست دارند و پرچم سرخرنگ «یا حسین» را- که بر بلندی گنبد حضرت اباعبدا... الحسین(ع) در اهتزاز بوده است-، چون نگینی در برگرفته اند، خود را به میقات می رسانند.
نوحه سرایی های حزن انگیز، دلها را به عصر عاشورا می برد. حالا نوبت روضه خوان است، می فهمم که چه می گوید، به استقبال کنندگان اشاره می کند. وقتی به اینجا می رسد که «ببینید اینجا چگونه به استقبال زائران امام رضا(ع) آمده اند و در شام چگونه به استقبال زینب(س) و اهل بیت امام حسین(ع) رفتند!» صدای شیون و گریه صحن میقات را پر می کند.
سوزناک نوحه سر می دهند که «ابد و ا... یا زهرا(س) ماننسی حسینا» قسم یاد می کنند و فاطمه زهرا(س) را خطاب قرار می دهند که تا ابد امام حسین(ع) را فراموش نمی کنند.
در کاروان که نام «موکب انصار الائمه(ع)» را دارد، جوانان 23-22 ساله تا پیرمردهای 65-60 ساله به چشم می خورد.
وقتی می پرسم از کدام شهر عراق هستید، هر کدام نام یک شهر از استانهای مختلف را نام می برد. اما حرکت با پای پیاده از کربلا آغاز شده است. ادامه گزارش به نقل از سایت قدس اینجا ببینید .

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 14:42  توسط حسيين رضائی   | 

                در حالیکه به روزهای آخر صفر نزدیک میشویم تمام کاروانهای پیاده مسیر های دور به سمت حرم رضوی حرکت کردند ، زائران استانهای مازندران و گلستان ، شهرهای کلاله ، گنبد ، راز و جرگلان ، بجنورد ،شیروان ،اسفراین در مسیر جاده های خراسان شمالی و زائران پیاده یزد ، طبس ، گناباد ، فردوس ، بشرویه و قاین در مسیر جاده های خراسان جنوبی در حال حرکتند و زائران پیاده شهرهای خراسان رضوی از 20 بهمن بسمت مشهد حرکت میکنند . 
              مسئول روابط عمومی جمعیت خدمتگزاران به زائرین پیاده با اعلام این مطلب گفت : طبق تماسهای مدیران کاروانها تا کنون از 30 شهر کشور زائر پیاده داریم و امسال پیش بینی میشود با تمهیدات انجام شده توسط فرمانداری محترم خدمات بهتری به این زوار داشته باشیم . 
             حسین رضائی گفت : تا کنون بیش از 37 ایستگاه تدارک شده و هر چه به روزهای پایانی نزدیک میشویم ایستگاههای مردمی بیشتری فعال میشود و احتمالا به 70 ایستگاه افزایش یابد . وی همچنین گفت : با تمهیداتی که مسئول اسکان جمعیت انجام داده با همکاری فرمانداری ؛ شهرداری ، آموزش و پرورش و تربیت بدنی 54 محل اسکان برای حدود 30 هزار زائری که محل اسکان ندارند فراهم شده و احتمال افزایش این محلها و قابلیت پذیرش تعداد بیشتری از این زائرین را ستاد اسکان دارد .  
           مسئول روابط عمومی جمعیت خدمتگزاران به زائرین پیاده گفت : هزاران جفت کفش ، لباس راحتی ، و بسته های فرهنگی توسط مدیران و خیرین ایستگاههای صلواتی تهیه که بین زوار پیاده توزیع میشود وی گفت : توصیه های بهداشتی توسط مرکز بهداشت استان انجام و اکبپ های گشتی این نهاد برای سلامت زائران به ایستگاههای صلواتی و مراکز اسکان و آشپز خانه های طرف قرارداد مراجعه و توصیه های لازم بهداشتی را خواهند داشت همچنین اکیپ های درمانی از هلال احمر ، بیمارستانهای 17 شهریور ، قائم ، امام رضا(ع) ، امام سجاد (ع)، امام زمان(ع) ، اورژانس 115 ،موسی ابن جعفر(ع) ، جواد الائمه(ع) ، بهداری و بهداشت سپاه ، امام حسین (ع)و پزشکانی از شیراز ، سیستان و بلو چستان تحت نظارت گروه درمان جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده  مرکب از دانشگاه علوم پزشکی ، بسیج جامعه پزشکی ،هلال احمر  ، به زائران پیاده خدمت رسانی مینمایند . 
          رضائی همچنین گفت : در جلسه ای که امروز در فرمانداری مشهد داشتیم فرماندار محترم مشهد با تاکید بر توجه سازمانها و نهادهای اداری به خدمت بهتر به زوار پیاده از مسئولین شهرستان خواست کمکهای خود را در قالب نیازهای اعلامی توسط جمعیت خدمتگزاران و ستاد امور زائرین فرمانداری  ارائه نمایند .  این مسئول همچنین گفت 600 کیلومتر راههای مسیر تردد زوار پیاده بررسی و پیش بینی اسکان شبانه آنان در مسیر های دور فراهم  شده است .
        حسین رضائی افزود :  توسط پایانه های مسافری و راه آهن تمهیدات لازم برای برگشت زائران فراهم شده و 4 رام قطار برای خروج زوار پیاده در میر های داخل استان  پیش بینی  شده وی از آمادگی 17 پایگاه و بقعه مبارکه و امامزاده توسط اوقاف اشاره کر د و گفت:  در بقعه های  مسیر مشهد قوچان سبزوار داورزن نیشابور گناباد بجستان تربت حیدریه کاشمر و  بردسکن امکانات لازم برای خدمات رایگان و اطراق زوار پیاده فراهم  شده است . رضائی افزود همچنین  رباط خاکستری توسط میراث فرهنگی در اختیار زوار پیاده قرار گرفته است .
         حسین رضائی در پایان  گفت : بجهت سهولت دسترسی زائران پیاده ، ستاد مرکزی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده از 25/10/90 تا پنجم بهمن ماه در مشهد- حاشیه میدان بسیج ( فلکه برق ) با تلفنهای 8544973 و 8591379 و فاکس 8544745    بطور شبانروز ی دایر خواهد بود . وی از مردم خیر مشهد خواست نذورات خود را در محلهای ایستگاهها با نظر نمایندگان بهداشت و مدیر ایستگاه توزیع نمایند و از توزیع در جاده ها به خاطر حفظ سلامت زوار پیاده خودداری فرمایند

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۰ساعت 10:18  توسط حسيين رضائی   | 
خبرگزاری شبستان تعدادی عکس از ایستگاههای صلواتی در محرم را منتشر کرده است برای بازدید اینجا کلیک کنید .
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم آذر ۱۳۹۰ساعت 14:39  توسط حسيين رضائی   | 

         پايگاه هاي مذهبي و عزاداري ما مساجد و حسينيه ها هستند و به عنوان فرماندار با شکل فعلي ايستگاه هاي صلواتي که باعث مزاحمت براي مردم مي شود موافق نيستم. به گزارش خراسان در دومين جلسه شوراهاي امر به معروف و نهي از منکر اصناف و هيئت هاي مذهبي مشهد که روز گذشته در دفتر فرماندار مشهد برگزار شد، فرماندار مشهد با برپايي ايستگاه هاي صلواتي که براي مردم مزاحمت ايجاد مي کند مخالفت کرد و مسائل مربوط به دهه اول محرم که با عنوان دهه «امر به معروف و نهي از منکر» نام گذاري شده است مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.ادامه این گزارش را به نقل از خراسان امروز اینجا مشاهده فرمائید .  

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم آذر ۱۳۹۰ساعت 13:1  توسط حسيين رضائی   | 
روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گرامی باد

   دیروز روز جهانی هلال احمر بود /و فرصتی که به دوستان هلال احمر خدا قوت بدهیم / یادمان نمی رود زحمات دکتر علیزاده رئیس سازمان هلال احمر خراسان رضوی و آقای مذهبی رئیس هلال احمر مشهد که در ایام پایانی صفر در کنار نیرو های مخلص این مجموعه پا بپای زائرین پیاده در جاده های خراسان حاضر بودند / امیدوارم امام هشتم (ع) تمام خدمتگزاران به زائرینش را مورد لطفش قراردهد . انشاءالله.

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:49  توسط حسيين رضائی   | 
مسجد بين‌راهي امام رضا (ع) در محور گناباد ـ فردوس بهره‌برداري شد
      اين پروژه در زميني به مساحت يک هزار متر‌مربع در کيلومتر 20 محور گناباد ـ فردوس افتتاح و نخستين نماز جماعت در اين مسجد با حضور امام جمعه شهر کاخک، فرماندار و جمعي از مسوولان شهرستان و اهالي محل برگزار شد.
زمين اين بنا توسط مرحوم حاج حسين صميمي پدر شهيد گرانقدر علي صميمي‌ به دهياري روستاي کلات واگذار و دهياري اين روستا از محل جلب مشارکت‌هاي مردمي عمليات اجرايي را آغاز و به منظور تکميل و تجهيز پروژه از محل اعتبارات گردشگري استان نيز اعتباري حدود 130 ميليارد ريال در اين خصوص اختصاص و هزينه شد. 
اين پروژه با زيربناي 210 مترمربع براي رفاه حال مسافران و زائران علي بن موسي‌ الرضا (ع) که از اين محور تردد مي‌نمايند احداث شده که شامل مسجد، هشت چشمه سرويس بهداشتي، فروشگاه و محوطه‌اي 750 متر‌مربعي است.
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 13:15  توسط حسيين رضائی   | 
 حضور 94308 زائر پیاده در مشهد

مسئول روابط عمومی زائرین پیاده با اعلام این مطلب گفت : مسن ترین زائر پیاده خانمی از شیروان ، متولد 1303 که امسال دهمین سال زیارت پیاده ایشان بوده است و کوچکترین زائر ، طفل خردسال یکساله ای همراه مادر ش بود که از قوچان به مشهد آمده است .

                حسین رضائی همچنین گفت : بزرگترین کاروان زیارتی از نیشابوربه تعداد3600 نفر و کوچکترین کاروان 15 نفر از کلاله به مشهد مشرف شدند . وی گفت : علاوه بر حضور چشمگیر زائران پیاده از شهرهای نزدیک ، دورترین مسیر حرکت زائرین پیاده از شهر های ساری ، رامسر ، تهران و قم ، گنبد ، طبس و  بیرجند بوده است و بیشترین تردد زا ئران پیاده از محور فریمان ، تربت جام و تایباد بوده است .

               رضائی افزود این آمار ها توسط واحد آمار جمعیت خدمتگزاران به زائرین پیاده مرکب از 75 آمار گر زن و مرد تهیه و استخراج شده است . وی اضافه کرد : از این تعداد زائر پیاده ، 21340 نفر زائرینی که امکانات اسکان نداشتند توسط واحد اسکان این جمعیت با کمک خیرین و آموزش و پرورش و تربیت بدنی در 33 محل اسکان داده شدند و سه روز از امکانات رفاهی و درمانی این مراکز استفاده نمودند . وی ضمن قدردانی از همه مدیران اسکانها و خدمه آنان ؛ بهترین محل اسکان از نظر ظاهری ، خدمات بهینه به زائر ، نوآوری ، ایجاد مهد کودک ، تنوع خدمات فرهنگی و نظم و امنیت عمومی ، خادمین ، و خدمات درمانی را محل اسکان شماره 1و2 واقع در میدان عدالت با 2200 زائر به مسئولیت آقای صاحبکار ذکر کرد و افزود : در بخش خدمات جاده ای 111 ایستگاه صلواتی توسط خیرین دایر که از این تعداد 86 ایستگاه ثابت و 25 ایستگاه سیار بوده است .

             وی با قدردانی از همه خدمتگزاران به زائرین در ایستگاههای صلواتی بین راهی ، بزرگترین ایستگاه صلواتی را ایستگاه جواد الائمه (ع) در محور نیشابور ذکر کرد که با هزینه شخصی کفشداران و انوار یاران آستان قدس رضوی ( 130 میلیون تومان ) تحت نظارت آقایان عدالتیان ، علمائی و خاکشور و زیباترین ایستگاه از نظر چیدمان خدمات ؛ تنوع محصولات فرهنگی ؛ نوآوری در ارائه خدمات بهتر به زائرین ، ایجاد نانوائی ، کفاشی ، سلمانی ، حمام جداگانه زنانه و مردانه ؛ توزیع رایگان لباس زیر و حوله یکبار مصرف ؛ طراحی ماکت گنبد و بارگاه و نقاره خانه  را ایستگاه صلواتی مکتب آل محمد (ص) دانست که با هزینه شخصی خیرین ( 45 میلیون تومان ) و بمدیریت حاج اقای تحقیقی  احداث گردیده بود . 

            رضائی در خصوص خدمات فرهنگی به زائرین پیاده گفت : توسط واحد فرهنگی ، 350 طلبه زن و مرد در میان زائرین به امور دینی آنان رسیدگی کرده و هزاران صلوات شمار ؛ تسبیح ؛ ادعیه و بسته های فرهنگی شامل : قران مجید و کتب نهج البلاغه ؛ تحف العقول ؛ سیره حضرت رضا (ع)  ، بخشی از کتاب القطره ، کتاب مشیت الهی و 40 هزار بن صلوات توزیع شد و زائرین در بسیاری از کاروانها 14 سوره قران مجید را به نیت 14 معصوم (ع) در طول پیاده روی قرائت نموده و جمعا برای سلامتی امام عصر (ع) ؛ ( 80 میلیون ) صلوات فرستادند . توزیع بروشورهای توصیه های اخلاقی و آیات الولایه و مسابقات فرهنگی با جوایز نفیس از دیگر برنامه های این گروه بوده است .

             وی در خصوص خدمات درمانی با ذکر این نکته که دانشگاه علوم پزشکی ، هلال احمر ؛ تامین احتماعی و بسیج جامعه پزشکی و پرستاری و اداره بهداشت محیط و پزشکان داوطلب ،تحت مدیریت واحد درمان جمعیت ،  کمکهای ارزشمندی داشتند گفت : 50 پزشک زن و مرد در خدمت زائرین عزیز بودند و آمبولانسهای 115 و امدادگران هلال احمر در روزهای برفی کمک قابل توجه ای داشتند .

            رضائی با اشاره به کمکهای معاونت دارو و غذا گفت : با تو صیه های این معاونت امکانات داروئی مورد نیاز با هزینه میلیونی خیرین و 6 میلیون کمک دانشگاه تهیه و در مراکز درمانی مورد استفاده زائرین قرار گرفت . وی حضور پرسنل بیمارستانهای امام رضا (ع) . قائم . امام زمان (عج) . امام سجاد (ع) .جواد الائمه (ع) امام حسین (ع) رضوی و 17 شهریور و کانکسهای درمانی هلال احمر و بهداری و بهداشت سپاه را پوشش مناسبی برا ی خدمات درمانی ذکر کرد و گفت : با توجه به فصل سرما بیشتر عارضه های درمانی عبارت بود از سرماخوردگی ؛ کوفتگی و تاول پا ؛ که بموقع رسیدگی و هیچ مورد بستری خاص در بیمارستانها نداشته ایم .

            مسئول روابط عمومی این جمعیت در خصوص خدمات تدارکاتی و تغذیه گفت :با اعلام مسئول تغذیه ؛  43 مورد اقلام مورد نیاز زائرین توسط واحد تدارکات تهیه و 16 آشپزخانه شامل 7 آشپزخانه داخل شهر و 9 آشپزخانه خارج شهر زیر نظر بهداشت به زائرین پیاده خدمت رسانی نمودند .

            وی از مساعدت مخابرات استان بجهت ایجاد تلفن های ثابت و رایگان و کارنی ، پلیس راه  بجهت تامین امنیت راهها و یک طرفه نمودن محور باغچه به مشهد در جاده قدیم ، راه و ترابری بابت  برف روبی بموقع و آماده سازی شانه های خاکی برای رفت و آمد زائرین ، رسانه ها ، خبر گزاریها ؛ صداو سیما ، روزنامه های کثیر الانتشار بجهت پوشش خبری تقدیر کرد و گفت : بازدیدهای  ائمه جمعه ؛ فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ؛ فرماندار محترم مشهد و سایر فرمانداران ، مدیرا ن کل و روسای دوایر دولتی بجهت برنامه ریزی و خدمت رسانی بهتر به زائرین از نکات ارزنده خدمت رسانی امسال بود .  

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۸ساعت 22:13  توسط حسيين رضائی   | 
گزارش ایکنا از خدمات ایستگاههای صلواتی

این گزارش را میتوانید در اینجا ملاحظه فرمایئد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۸۸ساعت 16:17  توسط حسيين رضائی   |